0%

iPhone X bez tajemnic

Czy będzie to kolejny hit sprzedażowy?

39

Prócz wszystkich nowości tj. nowy Apple Watch Series 3, Apple TV 4K, oraz podstawowych modeli iPhone 8, gwoździem dzisiejszego Eventu został nowy jubileuszowy iPhone.

Wszelkie plotki okazały się faktem! Apple na dzisiejszej konferencji zaprezentował światu nowy – jubileuszowy model iPhone’a. Nosi nazwę iPhone X co rozwiewa plotki jakie krążyły w internecie na przełomie kilku ostatnich tygodni.

Nowy iPhone charakteryzuje się zmniejszonymi ramkami wokół ekranu. Sam ekran posiada przekątną 5,5′, bezprzewodowe ładowanie Qi, oraz kamerę Face ID, która ma za zadanie rozpoznawanie twarzy właściciela smartfona. W nowym smartfonie Apple’a nie uświadczymy przycisku home, a także znanego od czasu iPhone’a 5S Touch ID.

Specyfikacja

Nowy iPhone ma poskładać na łopatki konkurencje jaką jest Samsung, LG czy Sony. W nowym smartfonie Apple’a znajduje się:

• Ekran Super Retina OLED 5,5′, ekran HDR, 3D Touch, True Tone, 2436×1125, 458 ppi.
• Bezprzewodowe ładowanie Qi
• Tył i przód wykonany jest ze szkła, natomiast ramki są metalowe.
• Face ID (TrueDepht Camera System)
• Dwie kamery 12mpx, OIS, udoskonalona stabilizacja wideo, Quad Flash
• Procesor A11 Bionic
• 2h dłuższy czas pracy na baterii względem iPhone 7 (Li-Ion 1960 mAh)

Wygląd

Sam wygląd nowego iPhone’a nie jest tajemnicą dla entuzjastów marki i maniaków technologicznych. W sieci już jakiś czas temu krążyły plotki na temat rzekomego wyglądu nowego iPhone’a. Ja również opisałem szerzej jakie plotki na temat owego wyglądu krążyły w sieci w tym wpisie.

Tak więc w zasadzie już wcześniej owy wygląd był już znany. Dopiero teraz potwierdza się tak na prawdę kwestia tego, że plotki okazały się prawdziwe.

Nowy iPhone został niemal całkowicie pozbawiony ramek wokół ekranu. 5.5′ ekran pokrywa niemal cały przód nowego smartfonu. Z obu stron pokryty jest taflą szkła, natomiast boki zostały wykonane z metalu.

Nowości w nowym iPhone

Najważniejsza nowość to przede wszystkim pozbawienie (jako pierwszego iPhone’a od czasów 5S) Touch ID na rzecz FaceID, który ma prawdopodobnie być jeszcze bardziej doskonalszy niż Touch ID (Szanse odblokowania za pomocą Touch ID przez inną osobę to 1 do 50 000. Natomiast Face ID? to 1 do 1 000 000) – robi wrażenie. Choć niestety będzie się to wiązało z podniesieniem telefonu do poziomu twarzy.. Trochę niedorzeczne.

Również Apple Pay będzie autoryzowane poprzez spojrzenie na telefon. To duża nowość.
Animowane emoji. – Animoji. Apple postara się zredefiniować to w jaki sposób wyrażamy nasze emocje.
Również aplikacje zostały zaprojektowane specjalnie dla nowego iPhone’a X – wiele osób obawiało się zniknięcia zegarka z górnej części ekranu. Na szczęście tam pozostanie!

Ceny i dostępność

• iPhone 7 – od 549$
• iPhone 8 – od 699$
• iPhone X – od 999$

Zamówienia można składać od 27 października, natomiast wysyłka od 3 listopada.

Dla kogo nowy iPhone i czy warto w ogóle go kupować?

Biorąc pod uwagę jak dużo maniaków Apple zechce posiadać iPhone X można się spodziewać na prawdę dużej sprzedaży. Dla zwykłego Kowalskiego wydatek rzędu 999$ to jednak cena zaporowa, ale… jeżeli zechce być fancy niestety będzie musiał zapłacić.

Ja osobiście uważam, że nowy iPhone X jest wart zakupu… o ile planujemy ten zakup na kolejne 4 lata.. Nie widzę sensu by wydawać taką sumę pieniędzy na telefon, który ma posłużyć do kolejnej premiery udoskonalonego modelu za rok. Z pewnością znajdą się również takie osoby, które bardzo zechcą ten model mieć.

Ja natomiast mimo tego, że model ten rzeczywiście wydaje się być nieco „futurystyczny”, pozostaję przy swoim 7 Plus do czasu, aż pierwsi recenzenci ocenią go i będę mieli okazję go przetestować. Być może za dłuższy czas zdecyduje się na zakup.

Podsumowanie

iPhone X to z pewnością smartfon z wysokiej półki. Przeważa za tym przede wszystkim jakość wykonania, wygląd, szereg nowości i usprawnień, a także… cena. Nie mniej jednak czy jest on wart zakupu i czy za rok nie będziemy żyli ze świadomością, że model ten jest przestarzały, ponieważ na jego miejsce wskoczy kolejna generacja? Tego nie wiadomo. Zdecydowanie jest to decyzja i konieczność do przemyślenia, każdego z Nas. Nie mniej jednak nowy model oraz jego materiały promocyjne spowodowały, że już teraz chciałbym go mieć! Tak niestety działa marketing Apple. Model ten z pewnością znajdzie swoich nabywców, a sam telefon zasługuje – przynajmniej w moich oczach na miano Premium.


To już wszystkie wpisy na tej stronie