0%

iPhone 8 moimi oczami

Czy na tle spekulacji już teraz spełnia moje oczekiwania?

39

Wydaje mi się, że Apple już teraz nie do końca potrafi powstrzymać ilość spekulacji na temat ich nowego produktu jakim będzie iPhone 8. Czytając nowe informacje jestem w stanie uznać, że poznałem już tyle informacji na temat tego sprzętu, że wrześniowa konferencja niczym ciekawym mnie nie zaskoczy jeżeli chodzi o nowego iPhone’a. Przecieków jest już na tyle dużo w sieci, że jeżeli Apple na prawdę chce zawładnąć sercami widowni musi zaskoczyć czymś ekstra. Będzie to bardzo ciężkie kiedy spojrzę na to, że właściwie znamy już wygląd nowego iPhone’a sugerując się informacjami z sieci. Czy będą to na tyle wiarygodne przecieki i wszystkie się sprawdzą? Tego nie wiadomo i z ręką na sercu wolałbym, aby się one nie sprawdziły, a we wrześniu będę mógł napisać #shutupandtakemymoney.

Konferencja dla deweloperów niczym ciekawym mnie nie zaskoczyła. Obecnie testuje nowy system iOS 11 i przyznam, że teraz korzystając z najnowszej wersji tego systemu nie chciałbym już ponownie wracać do jego poprzedniej wersji, nie mniej jednak jest to na tyle „jeszcze” – jak na 5 betę niedopracowany system, że modle się, aby podczas jego oficjalnej premiery w końcu dało się z niego korzystać. Nowy HomePod też niczym nie zaskoczył – ot zwykły głośnik, posiadający Siri (które i tak de facto jest u nas w kraju niedostępne w takiej formie jak np. w USA), nie zwrócił uwagi specjalnie mojej uwagi. Inaczej sytuacja wygląda, kiedy spoglądam na nową ósmą już wersję iPhone’a i tutaj mam już ogromną ilość oczekiwań względem tego sprzętu, oraz zastanawiam się w jaki sposób Apple skradnie serca klientów by sięgnęli po ich nowy smartfon.

Przejdźmy do konkretów.

Nowy iPhone 8 ma być prawdopodobnie niemal maksymalnie pozbawiony bocznych i dolnych ramek.

W sumie mnie to całkowicie nie dziwi. Naturalną koleją rzeczy jest to, że Apple będzie chciał rzucić rękawice swoim rywalom czyli Samsungowi i jego S8, oraz LG G6, które w obu ich produktach niemal całkowicie pozbyli się ramek na rzecz zaokrąglonych ekranów Full Vision (LG G6) i Infinity Edge (Galaxy S8). Nie spodziewam się także, że nowy iPhone będzie wyglądem zbliżony do poprzedniej generacji (przykł. iPhone 7/7 plus). Z jednej strony jest to dobry ruch. Coraz więcej smartfonów już teraz idzie w stronę tego typu rozwiązań, jednakże mając na uwadze pęknięte ekrany w iPhone po uderzeniu o ziemie z niewielkiej odległości to wolałbym go solidnie zabezpieczyć zaraz po zakupie. Tym samym prezentując tego typu ekran Apple musiałby przygotować specjalną wersję systemu na rzecz tego modelu, a już teraz w sieci pojawiają się koncepty nowej wersji systemu przeznaczonej dla tego modelu. Zobaczcie sami.

Na tym krótkim materiale wideo jesteśmy w stanie zauważyć jak mógłby prezentować się nowy system dla iPhone 8, oczywiście jest to tylko koncept i nie należy go brać poważnie choć biorąc pod uwagę przecieki na temat wyglądu nowego iPhone śmiem twierdzić, że oglądam działanie systemu na gotowym produkcie – o ile spekulacje na temat wyglądu tego smartfona będą prawdziwe i system będzie wizualnie zbliżony do tego z wideo. Dla mnie bomba, o ile dolny pasek nie będzie, aż tak zbliżony do tego ze smartfonów z systemem Android. reszta wygląda na prawdę super.

Więcej grafik obejrzycie pod tym adresem.

Wirtualny przycisk Home.

Inaczej ma się temat dotyczący przycisku Home w nowym iPhone.
Maksim Petriv opublikował na swoim twitterze przedstawił grafiki i wizję tego, jak może działać wirtualny przycisk.

Pewne jest to, że jeżeli Apple zechce zrezygnować z ramek u dołu niestety będzie musiał się także pożegnać z jedną z najbardziej wyróżniających rzeczy jaką jest przycisk Home w iPhone. Dziwne zagranie biorąc pod uwagę funkcję jaka wyróżniała ten przycisk czyli Touch ID. Według plotek nowy przycisk Home ma być ukryty pod taflą ekranu, ma reagować na siłę nacisku oraz automatycznie się ukrywać, a także zmieniać kolor względem kolorystyki danej aplikacji. Ciekawi mnie, jak będzie to się sprawdzało podczas oglądania materiałów wideo lub grania. Nie mniej jednak rezygnacja z tak rozpoznawalnej funkcji jaką jest przycisk Home sugeruje, że Apple nie odpuści i zaprezentuje coś zupełnie nowego, czego nie miał jeszcze żaden inny dotąd iPhone.

Jeżeli chodzi o Touch ID to albo Apple zrezygnuje z niego na rzecz technologii rozpoznawania twarzy, albo istnieje także możliwość, że owy przycisk znajdzie się na pleckach tylnej obudowy. Mnie osobiście marzy się to, aby skaner linii papilarnych był pod taflą ekranu, niestety na ten moment żaden ze smartfonów, choć według blogów technologicznych takie zastosowanie udało się zaprezentować w prototypowym modelu smartfona firmy Vivo. Osiągneli to poprzez rozwiązanie firmy Qualcomm – Snapdragon Sense ID. Wiadomo też, że dzięki tej technologii można również sprawdzać tętno dzięki bardzo silnemu skanerowi i pozwolą na odblokowanie smartfona pod wodą, dzięki zastosowanym standardom IP68.

Poniżej znajduje się materiał z prezentacji Sense ID, na oficjalnym kanale Qualcomm w YouTube.

Jak widać wielu entuzjastów i grafików zaprezentowało swoje wizje na to, jak ma wyglądać nowy iPhone, jak prezentuje się niemal bezramkowy ekran tego smartfonu, a także jak wyglądać będzie na nim system iOS, który będzie musiał zostać dostosowany do tego modelu telefonu. Mówi się, że będzie on skalowany do wielkości ekranu, czyli będą w ten sam sposób wyświetlane aplikacje co do wielkości ekranu. Nowy iPhone ma mieć prawdopodobnie ekran po powierzchni 5.8″ OLED(źródło: MacRumors).

Nowa lepsza? kamera.

Kolejną spekulacje dotyczą kamery, jaka miałaby zostać zastosowana w nowym modelu iPhone. W tym wypadku mówi się, że jej możliwościami będzie przede wszystkim kręcenie filmów w 1080p przy 240 klatkach/s w obu kamerach (tylna i przednia). Ma to pozwolić na nagrywanie filmów w rozdzielczości Full HD w Slow Motion. W tym momencie Sony Xperia XZ Premium umożliwia kręcenie w 960kl/s i umożliwia nagrywanie Super Slow Motion wideo.

Wygląda to mniej więcej w ten sposób, w jaki zostało to przedstawione na poniższym wideo:

Jak widać jest na co czekać. Podoba mi się kierunek w jaki Apple chce udoskonalić aparat w nowym iPhone i mam nadzieję, że i w tym aspekcie zaskoczą na tegorocznej jubileuszowej konferencji.

Podsumowanie.

Widzę, że Apple bardzo się stara, aby tegoroczny model iPhone był na tyle wyjątkowy, aby najwierniejsi fani marki byli skłonni zamienić swoje obecne modele na jeszcze nowszy. Jeżeli ilość nowości będzie na tyle zadowalająca, że będzie się opłacało wymienić mój obecny model, z pewnością się na niego zdecyduje. Nie będzie to jednak po samej premierze urządzenia. Sądzę, że będzie musiało minąć wiele czasu, nawet po tym jak urządzenia trafią do nabywców, aniżeli tylko do blogerów i testerów, którzy niekoniecznie obiektywnie na początku będą go oceniali, dlatego zaczekam i zobaczę czy warto wymieniać mój obecny smartfon na nowy. Nowości zapewne będzie na tyle sporo, że będzie to opłacalne. Nieznane są natomiast ceny nowego urządzenia, a sądzę, że nie będą one małe stąd warto wpierw rozejrzeć się za recenzjami nim dokonam zakupu.

W tej chwili jestem uwierzyć, że pomimo spekulacji nowy smartfon będzie wart uwagi. Czy będzie wart uwagi tylko dla mnie? Nie wiadomo, pewne jest jednak to, że wielu entuzjastów marki wyczekuje nowego produktu od Apple i z pewnością będą go chcieli dostać jako pierwsi w swoje ręce. Czas pokaże czy Apple zaczaruje mnie bym otworzył dla niego mój portfel, a pozostał już niecały miesiąc.

Na koniec.

Poniżej materiał wideo przedstawiający iPhone’a 8, który prawdopodobnie będzie w kolorze „miedzianym” :).

grafika nagłówka: Quinton Theron – behance


To już wszystkie wpisy na tej stronie