0%

Nowy Surface Pro

To nowy, jeszcze bardziej udoskonalony sprzęt

38

Dotychczas nie było wiadomo jaki sprzęt przedstawi Microsoft podczas swojej wczorajszej konferencji w Tokio. Teraz stało się faktem, że zaproponował on świetny sprzęt dla profesjonalistów. Poznajcie Surface Pro (2017).

Sprzęt ten nie zmienił się, aż tak bardzo względem poprzednika. Został utrzymany ten sam, świetny Design, który zapoczątkowała linia Surface, a dodatkowo zyskała ona dużo nowych ulepszeń względem poprzedniej wersji Surface Pro 4.

Nowe procesory, większa bateria, stylowa klawiatura Type Cover.

Na załączonym materiale wideo, który został przedstawiony na oficjalnym kanale Youtube można zauważyć, że Microsoft stara się utrzymać wzornictwo zapoczątkowane w zeszłych generacjach Surface Pro. Nie uświadczymy tutaj nowości we wzornictwie. Wszystkie nowości ukryte są natomiast pod maską nowego Surface’a.

Nie ukrywam, że mnie sprzęt wpadł w oko. Jest bardzo estetyczny, nowoczesny, a przy tym dysponuje wieloma rozwiązaniami, które znalazły by zastosowanie w pracy biurowej czy także domowej. Nowe procesory, dzięki którym sprzęt nie wymaga chłodzenia – wyjątkiem jest najwyższa dostępna wersja, dłuższy czas pracy na baterii – to sprawia, że Surface jest bliski ideałowi, jeżeli mowa o tego typu urządzeniu.

Nowy Surface Pen

To już nie tylko zwykłe piórko do zastosowań w notatniku. Kosztuje 449,90zł i rozpoznaje 4069 poziomów nacisku, podczas kiedy jego poprzednia wersja kosztuje 269zł rozpoznaje ich już tylko 1024 poziomy. Przeogromny skok jakościowy i z pewnością funkcjonalny co można zaobserwować na poniższym wideo zaprezentowanym przez Microsoft na oficjalnym kanale YouTube.

Co powiecie na pracę  z takim urządzeniem wyposażonym w tak zaawansowane akcesorium? Ja jestem absolutnie na tak. Nowy Surface Pro wraz z Surface Pen i udoskonaloną klawiaturą Type Cover wykonaną z tworzywa Alcantara, który cechuje się wysoką jakością wykonania i wytrzymałością to doskonały zestaw obok którego nie przejdzie się obojętnie. Martwi mnie jedynie trwałość i utrzymanie w czystości owej klawiatury. Prawdopodobnie nie będzie z tym problemu, aczkolwiek trzeba by było przetestować to na szerszej grupie odbiorców by otrzymać wyniki jakościowe. Dopóki Surface Laptop i nowy Surface Pro nie trafią do sprzedaży przeprowadzenie jakichkolwiek głębszych testów będzie nieco utrudnione. Wierzę jednak w to, że nie będzie to problem. Dla mnie jako osoby, która zwraca na tego typu aspekt większą uwagę jest to kosmetyczny priorytet.

Ceny

Nowy Surface Pro ma startować od ceny 4099 zł za najniżej dostępną wersję natomiast najwyżej wyceniona wersja z dyskiem 1 TB, procesorem Intel Core i7 z 16GB pamięci RAM to koszt 13,599zł. No niestety, trzeba będzie zapłacić grube pieniądze za lepszy sprzęt, biorąc pod uwagę, że za klawiaturę Type Cover trzeba będzie oprócz samego sprzętu wydać kwotę 799,90 zł. Jeżeli będziemy chcieli skorzystać także z pióra, trzeba będzie zapłacić kolejne 499,90 zł

Microsoft chwali się też, że czas korzystania z nowego Surface Pro wyniesie 13,5h. Została ona ulepszona pod względem poprzednika i pozwala

Podsumowanie

Przyjrzyjmy się bliżej owemu sprzętowi. Jest to jedyna w swoim rodzaju hybryda, dzięki której będziemy mogli korzystać z komputera jak z tabletu. Najnowsze podzespoły, zniwelowanie wady czyli pracy na baterii co było bolączką w poprzedniej wersji Surface Pro 4, sprawia, że sprzęt ten jest wart uwagi. Niekoniecznie zakupu za takie pieniądze – chociaż, jeżeli ktoś odczuwa potrzebę posiadania sprzętu na takim poziomie jest to pewnego rodzaju usprawiedliwienie. Nie zmienia to jednak faktu, że kwota jest lekko zaporowa.


To już wszystkie wpisy na tej stronie